نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: برای رفع مشکلات فرمانداری های ویژه باید این فرمانداری ها بعنوان دستگاه اجرایی مستقل در سیستم بودجه ریزی تعریف شوند.

دکتر ساداتی نژاد در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر لزوم تعیین ساختار و اختیارات فرمانداری های ویژه گفت: شهرهای دوم استانها از قدیم الایام در مورد تفویض اختیارات چالش هایی داشته اند و ایجاد فرمانداری های ویژه به این منظور بوده است ولیکن ساختار اجرایی آن تا به امروز مشخص نگردیده است.

وی خاطر نشان کرد: فقط نوشتن معاون استانداری برای فرماندار ویژه در ذیل مکاتبات اداری و یا تغییر تابلوی فرمانداری نمی‌‌تواند تمام هدف این مصوبه باشد و حتما لازم است جهت اجرایی شدن این حق، اقدام اساسی و لازم از سوی مسئولان صاحب ربط صورت گیرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل افزود: در حال حاضر انتظارات مردم و مدیران این شهرها از نمایندگان خود و مسئولان استانی است که با پیگیری، مدیران وزارتخانه ها را مجاب به اجرایی نمودن چارت تشکیلاتی و مصوب برای فرمانداری‌های ویژه کنند .

وی در خصوص عملیاتی و عینی تر شدن ارتقا فرمانداری های ویژه تصریح کرد: یکی از مهم ترین موارد لازم در تفویض اختیارات به فرمانداری های ویژه، استقلال بودجه این شهرستان ها می باشد که خود به خود بسیاری از اختیارات به مدیریت شهرستان محول می شود و بودجه آنها می تواند شاهد رشد متناسب و قابل توجه باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: برای تحقق این امر و رفع سایر مشکلات اداری موجود، فرمانداری های ویژه باید بعنوان دستگاه اجرایی مستقل در سیستم بودجه ریزی تعریف شوند تا بتوانند مبادله مستقیم موافقت نامه ها را با سازمان برنامه و بودجه انجام دهند.

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=11640

این مطلب را به اشتراک بگذارید :