نشست صنعت، اقتصاد و کارآفرینی منطقه کاشان با حضورنماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، جمعی از صنعتگران، کارآفرینان، مدیران و صاحبان صنایع  در دانشگاه کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل هدف از برگزاری این نشست را شناسایی و طبقه بندی مسایل حوزه صنعت برای مصنوعات جاری و راهبردی و چشم انداز، تشکیل کارگروه متشکل از نمایندگان بخش دولتی، خصوصی تعاونی و سیاست گذاران و بنگاههای صنعتی جهت تدوین سند چشم انداز صنعت ذکر کرد.

دکتر سید جواد سادتی نژاد برنامه محور بودن و استراتژی را رمز پیشرفت و توسعه دانست و اظهار داشت:  بدون برنامه و استراتژی نمی توان به هدف و مقصود و پیشرفت رسید.

وی یکی از معضلات منطقه کاشان را نداشتن برنامه و استراتژی در تمامی حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی و صنعت بیان کرد و افزود: باید برای حال و آینده منطقه کاشان در تمامی حوزه ها برنامه ریزی داشته باشیم.

نماینده مردم کاشان به وجود حدود ۴۰ هزار دانشجو و ۱۴ دانشگاه در منطقه کاشان اشاره کرد و گفت: دانشجویان سرمایه های کشور هستند و باید برای دانش آموختگی و اشتغال این افراد چاره ای اندیشید و برنامه ریزی کرد.

دکتر ساداتی نژاد نبود انسجام بین دانشگاهیان، صنعتگران و مدیران را از مشکلات این منطقه بیان و اظهار امیدواری کرد با برگزاری این نشست و همفکری و هم افزایی صنعتگران و صاحب نظران بتوان علاوه بر حل مشکلات صنعتی، و ارائه راهکارهایی برای برون رفت چالش ها، رونق کارآفرینی و اقتصاد در منطقه را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه ساختار اقتصادی ضعیف و سنتی است خاطر نشان کرد: باید مشکلات جاری را درمان یا کاهش داد و مسایل راهبردی در کنار مسایل جاری دیده شود و برای ۵۰ سال آینده برنامه ریزی شود.

دکتر سادتی نژاد مهمترین شاخصه منطقه کاشان را مردمی بودن  ذکر کرد و افزود: بهترین نماد مردمی بودن این منطقه اقتصاد و وجود حدود یک هزار و ۸۰۰ کارخانه صنعتی است که باید داشته مردمی را حفظ کنیم و نباید به دولت نیازی داشته باشیم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ارائه یک مدل جدید و الگو برای کارآفرینی را لازم دانست و تاکید کرد: برای ایجاد صنایع در این منطقه باید صنایعی که نیاز به مصرف آب کمتری دارند و به محیط زیست ضربه نزند را برنامه ریزی کرد.

در این نشست کارآفرینان و صاحبان صنایع اساتید کارآفرینی دانشگاه کاشان نیز نقطه نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص توسعه کارآفرینی بیان کردند.

DSC_0029 DSC_0032 صنعت دانشگاه کمیته


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=11469

این مطلب را به اشتراک بگذارید :