نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل بمناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت معصومه(سلام الله علیها) با بیان اینکه زندگانی کوتاه وی الگوی واقعی برای دختران است گفت: زندگی حضرت معصومه (س) سبک زندگی اسلامی را به دختران نشان می دهد.

دکتر ساداتی نژاد در عظمت شخصیت حضرت معصومه(س) بیان داشت: تعبیر بی بدیل «یا فاطمه إشفَعی لیّ فى الجنه فإن لَکِ عِندَ الله شأناً من الشأن» که از امام رضا(ع) نقل شده و در زیارت حضرت معصومه(س) آمده است، نشان دهندۀ عظمت معنوی این بانوی بزرگوار می باشد؛ زیرا این تعبیری است که با غیر معصوم سازگار نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: در زمانه ای که موج هجوم فرهنگی غرب؛ به ویژه به سوی جامعۀ دختران افزایش یافته است، در پی شناخت دقیق از یگانه دختری باشیم که با کسب فضائل بی نظیر، خود را به بالاترین درجات معنوی رهنمون ساخت.

این استاد دانشگاه نوک پیکان فرهنگ سرمایه داری را نابودی کرامت دختران و زنان دانست و ابراز کرد: امروزه فرهنگ سرمایه پرستی غرب با هجوم به ارزش های اخلاقی، انسانی و نقض کرامت زن فقط برای استفاده ابزاری از جسم و روح دختران و زنان و نگاه تجاری به آنها حرکت می کند که نتیجه اهداف دنیای سرمایه داری نابودی هویتی دختران در جوامع بشری است.

وی با اشاره به اینکه بسط و گسترش سبک زندگی اسلامی از مهمترین مؤلفه های پیش رو برای دختران  می باشد، خاطر نشان کرد: کسب دانش و معنویت می تواند برای دختران مسلمان به عنوان امری حیاتی مورد توجه قرار گیرد زیرا دوری دختران در جوامع امروز بشری از اخلاقیات، عواطف مادرانه، حجب و حیا و غفلت از دانش مفید زنگ خطری برای بشریت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نامگذاری روز تولد حضرت معصومه به نام روز دختر بیان داشت: انتخاب این روز به نام روز دختر انتخاب به جا و شایسته‌ای است تا این شخصیت معنوی به عنوان الگویی ارزشمند برای دختران ما به ویژه دختران دارالمومنین کاشان و دارالشهدای آران وبیدگل که همواره سرآمد حجب و حیا در دنیا و در ادوار تاریخ بوده اند مطرح شود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=11438

این مطلب را به اشتراک بگذارید :