سید جواد ساداتی‌نژاد در نخستین جشنواره کشت دیمی هندوانه سنبک، با اشاره به ظرفیت بالای بوم‌گردی به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین محورهای توسعه در دنیا، ظرفیت‌های میراثی و گردشگری چاله سنبک در کویر آران و بیدگل را یادآور شد و اظهارداشت: انتخاب منطقه‌ای خاص برای نوع خاصی از کشت و محصول که ارزش غذایی و دارویی ویژه دارد، نشان‌دهنده شناخت ویژه و عمق دانش پیشینیان ماست.

ساداتی‌نژاد به خواص شناخته‌شده خوراکی و دارویی محصولات فراوری و تولید شده و از جمله هندوانه در چاله سنبک اشاره و تاکید کرد: قطعنا بخشی از خواص ناشناخته این محصولات به مرور و به کمک دانش امروزی کشف و شناخته خواهد شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با سپاس از همه آن‌ها و از جمله جوانانی که به چاله سنبک برگشتند و این ظرفیت بالای طبیعی، میراثی و گردشگری را احیا کردند، اظهار امیدواری کرد که با تلاش متولیان امر و برگزاری این جشنواره به‌صورت موسمی و مستمر، این منطقه یکی از محورهای مهم اشتغال، تولید ثروت و توسعه شود.

نخستین جشنواره کشت دیمی هندوانه سنبک آران و بیدگل، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ در سالن صباحی شهرکت صنعتی صباحی بیدگلی آران و بیدگل و با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار شد.

چاله سنبک منطقه‌ای خاص در کویر آران و بیدگل است که بیش از ۳۰۰ سال پیش کشت دیم و از جمله هندوانه در آن صورت می‌گرفته و هندوانه‌های آن ارزش غذایی و دارویی خاص دارد. این منطقه پس از یک دوره انقطاع، از چند سال دوباره مورد توجه بعضی کشاورزان قرارگرفته و با کشت هندوانه ضمن احیاء کشاورزی، ارزش‌های بوم‌گردی و گردشگری آن نیز مورد توجه قرار گرفته است.
منبع منبع


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=11023

این مطلب را به اشتراک بگذارید :