جاده های خطرآفرین برزک ، سفیدشهر، ابوزیدآباد  و مشهد اردهال باید اصلاح شوند/ دولت تعهداتش را به ساکنان مسکن مهر انجام نداده است/ جاده آران و بیدگل به گرمسار باید در اولویت قرار گیرد

🔸نماینده مردم کاشان، و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز(دوشنبه ۲۴ خرداد) در صحن علنی مجلس و پس از گزارش عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی گفت:  از آن جا که راه بخشی مهم در حوزه گردشگری می‌باشد و گردشگری نیز راهی پایدار در مسیر اشتغال روستایی لازم است که امروز به این منظور طرح مشترکی با همکاری سازمان گردشگری تهیه گردد و در اولویت قرار گیرد.

🔸ساداتی نژاد افزود: امروز برخی از جاده های گردشگری و روستایی با جاذبه های فراوان به دلیل تصادفات به عنوان جاده مرگ مطرح می شوند که باعث فرار گردشگر از این مسیرها شده و صدمات زیادی را به خانواده ها بدلیل تردد زیاد وارد نموده اند و خانواده هایی زیادی داغ دار شده اند؛ جاده هایی مانند : جاده گردشگری برزک ،سفید شهر ،ابوزیداباد و مشهد اردهال و قم و بسیاری از جاده های کشور از این نمونه اند.

🔸وی با تاکید بر تکمیل جاده هایی که موجب کاهش مسافت سفر می شود بخصوص برای سفر به مکان های پر تردد؛ گفت: این کار در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش مصرف سوخت می باشد که باید در اولویت قرار بگیرد از جمله جاده های منتهی به مشهد مقدس و زیارت امام رضا باید کوتاه تر شود برای نمونه جاده آران و بیدگل به گرمسار و مشهد که باید در اولویت قرار بگیرد.

🔸وی خطاب به وزیر گفت:  شما درباره تعهدات مسکن مهر خود را پاسخگو اعلام کردید اما عدم وجود خدمات عمومی، دینی، نبود فضای سبز، اماکن بهداشتی، آموزشی و تفریحی مسکن مهر را به اقامتگاه‌هایی با مطلوبیت اندکی برای زندگی تبدیل کرده است.

🔸سید جواد ساداتی نژاد بر ضرورت عزم جدی توسط وزارت راه و شهرسازی در جهت رفع این ایرادات تاکید کرد و اظهار داشت: البته لازم است که سایر نهادهای دیگر همچون وزارت نفت، نیرو و آموزش و پرورش نیز جهت انجام تعهدات دولت در این باره همکاری لازم را داشته باشند.

🔸نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی آخوندی را خطاب قرار داد و گفت: آقای وزیر بفرمایید طرح جایگزین شما با عنوان مسکن اجتماعی به کجا رسیده است؟ جوان ما پس از اشتغال و ازدواج مهمترین دغدغه‌اش مسکن است. در این باره چه کار انجام داده‌اید؟

وی در پایان با اشاره به ظرفیت های دهیاری ها گفت: از ظرفیت دهیاری ها تاکنون استفاده نشده است با تقویت جایگاه تشکیلاتی دهیاران می توان از این ظرفیت استفاده نمود.

 

 

 

دانلود صوت تذکر دکتر ساداتی نژاد به وزیر راه و شهرسازی


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=10508

این مطلب را به اشتراک بگذارید :